מה זה קרוספיט?

קרוספיט היא שיטת אימון כושר פונקציונאלי שפותחה על ידי המאמן גרג גלסמן, כתוצאה משנים רבות של עבודה, אימון וצפייה באנשים בכל הרמות השונות- מכאלו שנחשבו ל"נורמאליים וממוצעים" ועד לאתלטים מקצועיים.

מה זה קרוספיט

הרעיון של המאמן גלסמן הוא:

ש לקחת את הרכיבים שעובדים בצורה הטובה ביותר מענפי הספורט ומהתנועות שיוצרות את האתלטים המגוונים ביותר (התעמלות והרמת משקולות), ולהשליך את כל השאר. למעשה, המערכת הזו יוצרת את עצמה. אם אימון או תרגיל מסוים הוכיח עצמו פונקציונאלי והשיג תוצאות טובות (כלומר, הוא מאתגר ביותר)- הוא נשאר במערכת. אם לא, אתם מבינים כבר את התמונה. קרוספיט היא ללא יוצא מן הכלל, מערכת הכושר האפקטיבית ביותר בעולם!

אחד הדברים שהופך את הקרוספיט לאימון ייחודי הוא, ההתייחסות לעובדה שצרכי הכושר של אדם ממוצע זהים לאלו של האתלט המקצועי ביותר- ההבדל היחיד הוא האינטנסיביות (מהירות +משקל) והנפח. בכל המקרים, התוצאות הטובות ביותר מושגות כאשר האימונים כוללים תנועות פונקציונאליות (כאלה שמחקות תנועה מהחיים האמיתיים), באינטנסיביות גבוהה וגיוון מתמיד. כל תכנית אימונים שעונה על שלושת הקריטריונים הללו, יכולה להיקרא "קרוספיט", מגריפת אדמה, סחיבת אבנים וחטיבת עצים, ועד הרמת משקולות, שכיבות סמיכה וספרינטינג.

אימון הקרוספיט מכונה גם "הספורט של הכושר", משום שהוא הציג מחדש את ההישג האתלטי האישי והביצועים של האימונים. צורת החשיבה בתחילת כל אימון צריכה להיות חזקה יותר, מהירה יותר, יעילה יותר, בצורה הטובה ביותר מאי פעם. זוהי הסיבה, שגם לאחר שנים של אימונים בסגנון של קרוספיט, הציונים והזמנים של האימונים ממשיכים לרדת והאתלטים ממשיכים להשתפר. זהו אימון פונקציונאלי קשה, מהנה, מרגש, ומאתגר, אשר ידחוף אתכם להיות בכושר הטוב ביותר שאתם יכולים.

הקרוספיט הוא בהגדרתו אימון רחב, כללי וכוללני. האימונים בקרוספיט מפיקים תגובה נוירו-אנדוקרינית מקסימאלית מהגוף שלנו, על ידי חיבור הגוף לליבה שלו, באמצעות תנועות מגוונות, אינטנסיביות, רב מפרקיות וכוללות (לרוב) תנועת כל מפרקי הגוף.

סוגי אימון בקרוספיט

לקרוספיט שני סוגי אימון:

1) AMRP – זהו אימון שבו יש זמן מוגדר מראש והמתאמן צריך להשלים כמה שיותר חזרות או סיבובים עד תום הזמן.

2) RFT – זהו אימון שבו נדרש המתאמן לבצע את התרגילים או סבב התרגילים בזמן המהיר ביותר.

לא משנה באיזה אימון תקחו חלק, הרעיון הוא להתחרות בעצמכם ולא כנגד חבריכם לאימון. בקרוספיט, המתאמן צריך לשבור את השיא האישי שלו ובכך להיות עד לשיפור בזמנים מפעם לפעם. אתגר, כבר אמרתי?

אז מה נשיג באמצעות אימון הקרוספיט?

כפי שבטח הבנתם, מדובר על סוג אימון אחר ממה שהכרתם עד היום, אימון קצר ואינטנסיבי, יעיל ומאתגר מאוד, מעצם העובדה שהוא כולל מגוון רחב של פעולות הלקוחות מחיי היום יום שלנו. אם נשייך את הקרוספיט לענף ספורט, הוא יהיה מורכב מאתלטיקה קלה, התעמלות קרקע ומכשירים, קטלבלס, והרמת משקולות. היתרון- שיפור ניכר בכל מרכיבי הכושר הגופני והם:

– סיבולת לב ריאה
– כוח
– קואורדינציה
-מהירות
-גמישות
-יציבה
-דיוק
-שיווי משקל
-זריזות

כל אלו, באימון כושר אחד, אינטנסיבי ומיוחד, והכי חשוב- יעיל מהנה!

אימון פונקציונאלי ברחובות

מעוניינים ליהנות מחווית אימון פונקציונלי ברחובות? אנו נשמח לראותכם כחלק בלתי נפרד מאיתנו ומבטיחים לכם הנאה גדולה, אתגרים מגוונים והכי חשוב תוצאות מעולות במינימום זמן. כל זאת, הודות לאימון הפונקציונלי בשיטתנו.

מוזמנים לאימון ניסיון

10 תגובות
 1. שחר

  קרוספיט היא שיטה טובה אבל מסוכנת אם לא עושים אותה נכון וכאן יש צורך במדריך קרוספיט מקצועי שידע שלא הכל שחור או לבן.

  • שחר

   מסכימה עם שחר. קרוספיט הוא אימון מאתגר אבל ממש לא מתאים לכל אחד במיוחד לבעלי אגו מנופח.

 2. דוד

  קרוספיט היא שיטה מעולה שהתחרבנה בארץ כמו כל מה שמגיע מחו"ל….ואם כבר קרוספיט באזור רחובות אז קרוספיט נס ציונה מקצועיים מאוד וחיים את הקרוספיט בניגוד לרחובות מנסיון.

 3. אלכס

  דוד, קרוספיט התחרבן גם בארה"ב. הם מזמן לא אותו דבר ואחוז הפציעות שם רק עולה. ושחר….מסכים עם האגו…אבל ניתן להיפצע בכל תחום ספורט ולא רק בקרוספיט. הבעיה בקרוספיט היא העצימות הגבוהה של האימון יחד עם תרגילים שדורשים טכניקות מדויקות כמו הנפות. תוסיף לזה טיימר ואגו ואתה יודע……פציעה וכאלה.

 4. שירה

  אלכס אתה צודק בגדול אבל עדיין יש מועדוני קרוספיט איכותיים בארץ.

 5. בני

  חוץ מקרוספיט הרצליה מי עוד??

 6. דימה

  קרוספיט אשדוד…נס ציונה…

 7. שי

  הקרוספיט בארץ איבד את היופי שבספורט הזה מהרגע שהם התחילו להתמסחר ולמכור זכיוניות לכל מי שמוכן לשלם מה שגרם לפתיחת מועדוני קרוספיט כמו פטריות אחרי הגשם שבתכלס חצי מהם מנוהלים על ידי חובבנים.

 8. ניר

  הי. אפשר לשלב קרוספיט עם חדר כושר??

 9. א

  אפשר לשלב השאלה בשביל מה? אתה יכול לעשות בקרוספיט את כל מה שיש בחדר כושר. לא חבל על הכסף?

השארת תגובה